Hazai önkéntesség

Önkénteseink az alábbi feladatokba kapcsolódhatnak be egyesületünknél:
- szabadidős, kulturális, közösségi programok szervezése;
- multimédiás anyagok készítése;
- dekoráció;
- nemzetközi csoportvezetői feladatok;
- logisztikai feladatok;
- az egyesület megjelenítése programokon;

Ha valamelyik feladat felkeltette érdeklődésed, valamint érzel magadban annyi elszántságot és lendületet, hogy besegíts nekünk, keress minket az alábbi e-mail címen: uton.ontheway@gmail.com

Miért fontos az önkéntes tevékenység?

• Az emberek az önkéntes tevékenységnek köszönhetően gyakorlatot szereznek, kiszélesítik ismeretségi körüket és gyakran, ennek köszönhetően jutnak később fizetett munkahelyhez.
  • A fiatalok, pályakezdők szempontjából előnyös, ha első munkahelyi gyakorlatukat segítő környezetben végzik.
  • Az önkéntes munka informális és non-formális tanulási lehetőséget nyújt, az életen át tartó tanulás fontos eszköze.
  • Az önkéntes munkalehetőség az egyének számára, hogy képessé tegyék önmagukat a fejlődésre, az önkifejezésre, kreativitásuk megmutatására.